logologo

O ateliéru Ethé

S nadšením pro detail, přirozenou jednoduchostí a láskou k přírodě je Ateliér Ethé tvůrčím místem, kde vytváří Vera Matys jedinečné svatební návrhy, Fine Art tiskoviny a ručně zpracované dekorace.

Vera Matys je Art director, grafický designér, ilustrátor pracující jako freelancer ve svém studiu na Letné. Má ráda ruční práce, řemesla, výtvarné techniky. Dlouhá léta pracovala v reklamním světě a stále spolupracuje s reklamními agenturami.

Co je Ethé? Ethé je nové slovo, které je složeno ze dvou slov vlastností, které ovlivňují celý proces tvorby. Et má dva významy a to počátek slova “éterický” a zároveň latinský název pro spojku “a”, která se používá pro spojení slov. Říká se jí “ampersand”. Hé je počátek jména Hélios, který byl označován za Boha Slunce. Slunce, sluneční svit, paprsky jsou darem, který se podílí na dobré náladě a vše sluncem zalité působí étericky.

Éterické návrhy svatebních oznámení s více než kapkou originality a vášní pro detail.
Krásně barevný tisk a fine art papíry. Spolupráce se svatebními koordinátory, se snoubenci. Ateliér Ethé je místo,
kde se vzájemná láska snoubenců stává inspirací pro vizuální vjem jejich velkého dne.

Adéla Maříková  -  SVATBY PODLE ADÉLY

S Věrkou, která je duší ateliéru jsem se poznala na přípravách její svatby, která se nesla v duchu lehkosti a krásy. Věrka si pro svůj velký den vytvořila kompletní grafiky a jiné krásné věci, které podtrhovaly a odrážely ji samotnou přesně takvou jaká je... Jemnou, důmyslnou a něžnou. Grafika a každá věc kterou vytvořila v rámci svatebních příprav byla skloubením preciznosti a jemnosti, která k ní prostě neodmyslitelně patří. Myslím, že ateliér Ethé pod vedením výtvarného ducha Věrky je to co svatební svět u nás potřebuje.
Adéla